Materská škola Ondrašovská

Materská škola Ondrašovská

msondrasova@gmail.com, 044/5522958

Čo ponúkame

Materská škola v Demänovej poskytuje predprimárne vzdelávanie s cieľom rozvíjať cieľavedome, systematicky a v tvorivej atmosfére osobnosť dieťaťa s rešpektovaním individuality detí, zabezpečuje kvalitnú prípravu na vstup do ZŠ, zdravé prostredie, športové aktivity a krúžkovú činnosť podporujúcu nadanie a záujmy dieťaťa.

Východiskom výchovno-vzdelávacej práce v MŠ je Školský vzdelávací program "Poznávame svet s krtkom" so zameraním na environmentálnu a regionálnu výchovu. Máme vypracovaný pohybovo-edukačný program " Krtko poznáva svoje rodisko" zameraný na poznávanie najbližšieho okolia a pohybové aktivity v prírodnom prostredí. Zabezpečujeme pre deti tiež rôzne aktivity –pravidelné návštevy Galérie P.M.Bohúňa v Lipt. Mikuláši spojené s výtvarnými aktivitami, návštevy knižnice, divadelných predstavení a výstav v Liptovskom Mikuláši, spolupráca s MP v Lipt. Mikuláši- projekt Macko Uško - zameraný na bezpečnosť a ochranu zdravia detí.

V októbri 2003 sa materská škola zaradila medzi Školy podporujúce zdravie, v roku 2006 sa naša MŠ spolu so ZŠ zapojila do celoslovenského projektu podpory zdravia Adamko hravo – zdravo.

Kvalitná spolupráca so ZŠ umožňuje deťom bezproblémový prechod do ZŠ, deti sa navzájom poznajú, poznajú aj zamestnancov školy a jej priestory.

Na škole je zabezpečená spolupráca s logopédom, PPP a DIC.

Máme veľmi dobrú spoluprácu s rodičmi, rodičia sa zapájajú do života v MŠ, spolupracujú pri organizovaní rôznych spoločných akcií, pomáhajú pri úprave areálu školy.V roku 2003 vytvorili OZ rodičov detí materskej školy.

Počas celého roku pripravujeme aj v spolupráci s rodičmi rôzne aktivity :

-tvorivé dielne s rodičmi, akcie so starkými a pre starkých, Mikuláš,Vianočné stretnutia,Vianočné stretnutie s rodičmi, vychádzky do blízkeho i vzdialenejšieho okolia , zimné hry a vzájomné návštevy so ZŠ, karneval, vynášanie Moreny, športové aktivity (Deň chôdze, Beh oslobodenia Bodíc, Viacboj všestrannosti , lyžiarsky a plavecký výcvik)....

Plánované akcie v školskom roku 2014/2015

• IX. Deň chôdze - vychádzka okolo Váhu, Demänovky
  • X. Plody jesene - zdravá výživa, tvoríme z plodov
    Našim starkým - mesiac úcty k starším
  • XI. Veselé šarkany - výroba a prehliadka šarkanov
    Zdravo a bezpečne - spolupráca s MP
  • XII . Vitaj Mikuláš - besiedka v MŠ
    Tešíme sa na Vianoce - pečenie medovníkov, posedenie s najbližšími pri stromčeku
  • I. Zimné radovánky - hry na snehu
  • II. Už je tu karneval - fašiangy, maškarný ples